Atrakcje miasta
Jednym z głównym punktów miasta jest plac Marienplatz (na środku stoi złota statua Maryi - Mariensäule), przy którym znajduje się ratusz miejski (Nowy Ratusz, Neues Rathaus). Ten imponujący budynek do dziś jest siedzibą władz miejskich. Nie każdy jednak wie, że możemy windą wjechać na wieżę ratuszową i za niedużą opłatą wejść na taras widokowy. Możliwe jest również zwiedzanie ratusza z przewodnikiem, wycieczki odbywają się jednak tylko w języku niemieckim. Aby dowiedzieć się więcej możemy wejść do znajdującego się w budynku punktu informacji turystycznej. Jeśli nie zależy nam na wycieczce możemy samodzielnie wejść na teren ratusza i pospacerować korytarzami. Będąc w środku możemy zajrzeć do biblioteki ratuszowej, przed wejściem możemy jednak być poproszeni o zostawienie plecaków (w pokoju przez który wchodzimy do biblioteki) - biblioteka działa cały czas i w środku siedzą zaczytani mieszkańcy. Jeśli mamy trochę szczęścia uda nam się zajrzeć na galerię Sali Plenarnej, jest ona jednak często zamknięta. Spacerując po starym mieście możemy rozejrzeć się także za kościołami:

Asamkirche - Kościół św. Jana Nepomucena (Kościół Asamów) jest to jeden z ukrytych skarbów Monachium, zdobiona w stylu rokoko prywatna kaplica braci Cosmas Damiana oraz Egid Quirin Asama. Z reguły nie ma możliwości wejścia do środka, można jednak zajrzeć przez kraty.

Frauenkirche - Katedra Najświętszej Marii Panny - z zewnątrz kościół imponuje rozmiarem, w środku jednak jest bardzo surowy. Po wejściu możemy zobaczyć masywny grobowiec Ludwika IV.

Michaelskirche (Jesuitenkirche St. Michael) - Kościół św. Michała - ten renesansowy kościół został zbudowany w latach 1583-1599. Za małą opłatą możemy zejść do krypty (znajduje się po prawej stronie od ołtarza), gdzie znajdują się grobowce panującego w Bawarii rodu Wittelsbach.

Sportowe oblicze Monachium
Najwierniejsi sympatycy bawarskiej drużyny mogą wybrać się na otwarty trening, który odbywa się w ośrodku treningowym przy Säbener Straße (w innym miejscu niż sam stadion!). Niestety, otwarte treningi nie odbywają się cyklicznie - powinniśmy jednak śledzić oficjalny terminarz Bayernu na oficjalnej stronie. Wejście na trening jest darmowe i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, przed ważnymi meczami możemy jednak spodziewać się tłumów. Drugim sportowym centrum miasta jest Park Olimpijski, czyli ośrodek stworzony z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku. Dziś park jest otwarty dla mieszkańców, a jego dwoma największymi atrakcjami są Stadion Olimpijski oraz Wieża Olimpijska. Obie atrakcje możemy odwiedzić - są jednak biletowane. Stadion Olimpijski do 2005 roku był także obiektem domowym Bayernu, odbywały się tu mecze Mistrzostw Świata czy finały europejskich pucharów. Do dzisiaj odbywają się tu koncerty, imprezy oraz rozgrywki sportowe inne niż piłka nożna. Na szczycie wieży znajduje się restauracja obracająca się o 360 stopni w przeciągu około 60 minut.